Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>
| Đorđe, 23.12.2021.: Dragi gospodine Balinț, da li možete da nam odgovorite šta se dešava sa rekonstrukcijom pozorišta, kada će biti nastavljeni radovi i kada će biti prve predstave? Šteta je da veliki grad kao Subotica još uvek nema pozorište. Đorđe Marković |
P.B., 24.12.2021.:Poštovani g-dine Markoviću,
Slažem se sa Vama. Sredstva su obezbeđena. Razlog zastoja je zbog pravila koja regulišu javne nabavke. Uskoro će se otkloniti sve smetnje i nastaviće se sa izvođenjem radova. Ne volim da obećavam, pogotovo ne u vezi rokova ali se nadam da će deo pozorišta biti u funkciji već sledeće godine.
| Ibolja Marinkovic, 26.06.2021.: Poštovani, Ja sam Ibolja Marinković iz Subotice. Volela bih da podelim sa Vama moju ideju do kojeg sam dosla prošle godine. Potrebno mi je Vaše mišljenje! Naime, reč je o jednoj aplikaciji koja još ne postoji, ali nikad ne reci nikad! Aplikacija bi bila namenjena ljudima sa oštećenim sluhom i govorom. Moji roditelji su slušno oštećeni, otac je bio nagluv, majka je 100% gluva osoba. Prošle godine mi se zadesilo da se mojoj majci pozlilo, pošto je popila lek koju je doktor prepisao, a nisu znali da je alergična na istu. Sreća u nesreći da je bila kod mene pa sam odma odreagovala i zvala hitnu službu! Ova situacija me dovela do ove ideje. U glavnom ova aplikacija bi služila da ovi ljudi koji ne čuju imaju mogućnost da pozovu hitne službe kada su u nevolji. Moje pitanje je sledeće, da li Vi koji ste stručniji od mene, imate neki predlog kako da realizujemo zajedničkim snagama ovu aplikaciju? Oprostite što sam ovako direktna, ali zaista bi volela da pomognem ljudima sa oštećenim sluhom! Bila sam kod gradonačelnika koji mi je predložio da konkurišem preko nekog udruženja pošto Subotica grad nema dovoljno sredstava. Bila sam i u novinama Subotičkim i u emisiji " Nešto sasvim obično " gde sam opširnije pričala o ovoj temi. Molim Vas za savet i mišljenje. U prilogu Vam šaljem novinske članke. Obeležila sam deo izjave koju su novinari pogrešno protumačili i napisali da aplikacija već postoji. To nije istina! Napravila sam anketu gde sam postavila pitanja o aplikaciju i preko 800 ljudi je ispunio! https://www.tvojstav.com/input/FhotWQbDc4JU4hINywXG Srdačan pozdrav Ibolja Marinković 0616809612 |
P.B., 26.06.2021.:Poštovana Ibolja Marinković,
Svakako treba konkurisati, ideja je odlična. Ima i republičkih i pokrajinskih ali i međunarodnih konkursa. Treba osnovati neki vid pravnog lica i aplicirati. Izrada aplikacije nije jeftina stvar. Iz sopstvenih sredstava ili učešćem na samo jednom konkursu je to nemoguće sprovesti u delo.
| Luka Milic, 05.11.2020.: Hvala gospodine Pastor na zaista brzom i veoma iskrenom odgovoru, posebno po pitanju KiM za Srbiju, ako mozete jos jednu stvar da mi pojasnite nesto u vezi famoznog Dzordza Sorosa, da li je on zaista vladar iz senke u Evropi i da finansira projekat izbeglica? I da li stav Viktora Orbana oslikava stav svih Madjara da je on neprijatelj Madjarske i utice na rusenje tradionalih vrednosti? I ako mozete jos da mi kazete, Srbija je uvek bila na nekoj raskrsnici puteva, kakvu vidite buducnost hriscanstva u Evropi i da li je moguce neko ponovno ujedinjene ili bliza integracija te religije na nasem kontinentu? Hvala i jos jednom pozdrav |
P.B., 06.11.2020.:Poštovani g-dine Miliću,
Soros nam ne želi dobro, to je evidentno, a što se hrišćanstva tiče, ne vidim da je realno da se crkve ujedine. Problem ilegalnih migracija daje odgvor na Vaše treće pitanje.

