Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>
| Luka Milic, 04.11.2020.: Moje veliko postovanje Vama licno g. Pastor i vasoj poslanickoj grupi i svim nasim gradjanima madjarske nacionalnosti, ja sam na poslediplomskim studijama istorije i hteo sam u vezi vaseg stava u skupstini o Trijanonu i uopste istoriji i odnosu Srba i Madjara - da pitam da li je neka istovetna zal Vama licno i vasih sunarodnika sto su van granica svoje matice? Kao i nasih Srba kad nisu na KiM tj nemamo suverenitet tamo. Hocu reci, da li iskreno nasi gradjani i komsije Madjari dozivljavaju Srbiju kao svoju drzavu i razumeju pitanje KiM, kako bi reagovali (znam da sad idem malo u krajnost) u mozda nekoj tamo buducnosti ili geopolitickim prilikama da nasa Vojska moze da oslobodi Kosovo i da li bi se Madjari odazvali mobilizaciji? Jer imam kolegu Madjara koji je jako privrzen nasoj drzavi i blizak je sa porodicom pokojnog Tibora Cerne, a ja Tibora Cernu dozivljavam kao jednog od nasih najvecih junaka u novijoj istoriji! Znam da sam se sad dosta raspisao, ali eto ako mogu da dobijem Vase odgovore i sa Vasim osvrtom posebno na heroja Tibora Cernu kako je vas narod to doziveo i vi licno, znacilo bi mi sve ovo kroz neki naucni ili bar socioloski doprinos. Hvala unapred! |
P.B., 05.11.2020.:Poštovani g-dine Miliću,
Ovo nisu nimalo jednostavna pitanja da bi se moglo kratko odgovoriti. Kao što sam u više navrata rekao u Narodnoj skupštini, Mađari najbolje razumeju srpski narod jer smo pre 100 godina izgubili 2/3 državne teritorije i 3,3 miliona Mađara se "probudilo" u nekoj drugoj državi. Cernu poštujemo, naravno, ali mislimo da nije vreme ratovanja. Svako dobro Vam želim!
| Tijana, 09.10.2020.: Dobro vece.ja se spremam za predaju dokumenata za madjarsko drzavljanstvo imam svu dokumentaciju ali madjarski slabije govorim.znam sva ta pitanja koja mogu da postave u vezi papira, preko koga predajem,odakle dolazim itd.ali da komuniciram nesto vise ne znam.trenutno sam u nemackoj i planiram u dizeldorf u madjarsku ambasadu da pravim termin.pa me interesuje da li da se usudim tako da odem da li cu proci.?stvarno to jako zelim a madjarski mi nikako ne ide i jako se plasim a nemam vremena vise da cekam da ucim jezik bolje jer imam dvoje dece koje moraju u skolu sl.godine a nemamo papire.. napred hvala na odgovoru |
P.B., 10.10.2020.:Bez dobrog znanja jezika, nema šanse.
| Boris L., 21.05.2020.: Dobar dan gospodine Pastor Hteo bih vas nešto pitati kao iskusnog pravnika. Kao što i vi znate država Srbija daje svim punoletnih građanima pomoć od 100 evra . Svi uslovi su meni u redu osim jednog a to je važeća lična karta. Ako je neko na dan predaje zahteva upisan u knjigu državljana i posedu je bar jedan vazeci dokument kojim se dokazuje identitet dotične osobe, zašto takva osoba nema pravo na pomoć od 100 evra...Moja lična karta je istekla i pošto sam u inostranstvu (prebivalište dalje imam) trenutno nemogu da je napravim pošto ne znamo kada ćemo moći ponovo putovati normalno. Šta vi mislite da li je legitimna ovakva diskriminativna odluka Ministarstva Finansija, da građani koji nemaju ličnu kartu nemaju pravo na tih 100 evra. Hvala Vam, Boris |
P.B., 22.05.2020.:Poštovani Borise,
Znam za problem, građani su mi se već obraćali. Ovo pitanje je regulisano pravilnikom Ministarstva finansija, uređivanje takvih tehničkih detalja je materija podzakonskih akata, ne spada u nadležnost Parlamenta. Sa pravne tačke, gledišta, po zakonu su svi punoletni građani u obavezi da poseduju važeću ličnu kartu.

