Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>
| perica, 04.02.2011.: Mali podsetnik gospodine Pastor.Da li imate mozda neku informaciju da li je nesto pokrenuto po pitanju rekonstrukcije Gradskog stadiona u Subotici?Vidimo da se Subotici dodeljuju neka skromnija sredstva a kapitalne investicije u sportu su daleko od Subotice pa i Vojvodine.Pozdrav. |
P.B., 04.02.2011.:Poštovani Perice,
Kao što sam Vam obećao 8. januara postaviću poslaničko pitanje premijeru u vezi toga kako je moguće da se među stadionima predviđenih za rekonstrukciju nema nijedne sa teritorije AP Vojvodine. Javno ću apelovati na Vladu da promeni svoju odluku i da na listu stavi i subotički Gradski stadion. To je moguće učiniti poslednjeg četvrtka u mesecu, ako tog dana zaseda Narodna skupština. To je dan kada su članovi Vlade obavezni da dođu u Parlament i odgovaraju na pitanja poslanika. U januaru nije bilo zasedanja, ali nisam zaboravio šta sam Vam obećao. Sa Vašim konstatacijama se inače apsolutno slažem.
| Sánta, 03.02.2011.: Poštovani gospodine Pásztor, hvala Vam još jednom na odgovoru. Ne mogu da odustanem od termina. Potrebno mi je državljanstvo, što pre. Jer više ne mogu u ovoj zemlji. Idem na taj zakazan termin u konzulat, pa šta bude. Samo smatram da nije FER. Jer onaj ko zna mađarski jezik, a nije mađar, može da dobije istog trenutka državljanstvo. A mi koji smo ceo život mađari moramo da se "dobro" pomučimo, da bismo dobili "dokaz" da smo mađari. To je jedan veliki propust u olakšicama ili u samom zakonu. Puno sreće u daljem poslovnom životu. Nastavite tako da se brinete o manjinama. S' poštovanjem. |
P.B., 03.02.2011.:Sok szerencsét!
| Sánta, 02.02.2011.: Postovani gospodine Pásztor, imao bih takodje pitanja vezano za dobijanje madjarskog drzavljanstva po olaksanoj proceduri. Radi se o tome da sam ja vec zakazao termin u madjarskom kozulatu u Beogradu za mart, ali me mnogo muci i plasi znanje madjarskog jezika, koji sam nekada znao dok sam bio mali i dok sam posecivao babu i dedu u Hrtkovcima. Papire i potrebna dokumenta sam vec sakupio. Madjarski jezik sam skroz zaboravio, i trenutno ga obnavljam. Ali, za mesec i po dana nikako ne mogu da ga naucim i da zadovoljim taj uslov pred konzulom. Pa Vas ovom prilikom pitam: -Da li je nekako moguce da se do marta i taj uslov za znanje madjarskog jezika ukine? -Da li Vi mislite da li cu biti u stanju(sa trenutnom situacijom) da dobijem madjarsko drzavljanstvo? -I da li biste mi Vi mogli nekako pomoci ako me oodbiju u konzulatu? Jer sam jos uvek mlad, i imam cilj da studiram u madjarskoj ili bilo gde u inostranstvu. I samim tim bih sirio duh i tradiciju madjarskog naroda. Hvala Vam puno unapred na odgovoru. |
P.B., 03.02.2011.:Poštovani gospodine Sánta,
Uslov znanja mađarskog jezika se sigurno neće ukinuti. Za to bi bilo potrebno izmeniti Zakon o državljanstvu R. Mađarske. Ukoliko smatrate da ne zadovoljavate oba uslova iz zakona, predlažem Vam da otkažete martovski odlazak u konzulat i da se ponovo prijavite kada na zadovoljavajućem nivou savladate mađarski jezik. U prethodnim odgovorima sam pisao o tome šta se u ovom postupku smatra znanjem jezika.

