Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>


Terezia Đurin(Uzel), 18.07.2009.:

Poštovani gospodine Balint, Pre pitanja ,da razjasnimo: Po ocu sam Čehinja,očeva majka je bila Mađarica ,a,otac Čeh.Dalje,prababa Anka je bila pola Čehinja ,pola Nemica. Moja majka je srpkinja . Znači ,šta god da Vas pitam i komentarišem nikako ne smete svrstati u neku nacionalnu mržnju! Pitanje: Da li Vi još uvek verujete u mogućnost da na "mala vrata"pobedi nečija čežnja ka Vojvodini kao samostalnoj državi? Da li to znači ,da kada bi ,kojim čudom to ostvarili Neki(?)ljudi van granica Srbije ,a, pomognuti angažovanjem nekih unutar Srbije,da bi Vojvodina bila poslovnicom Mađarske države ili ,kao nekada Austro-Ugarske? Ovo izlaganje u Skupštini Srbije nesumnjivo između redova ima svega što razumeju pametni ljudi nalik meni. Potvrdu u mađarizaciji Vohvodine nalazim u četvoromesečnom zezanju od strane predsednika MZ Šušara (mesto rođenja i moje i mog oca )gde je napokon preko SUP a Pančevo odlučeno da se napiše istina da sam ja Zerezia ,rođ.Uzel,od oca Jovana i da sam jugoslovenka ,jer sam zadržala svoje pravo na multinacionalnost ,što me više usmerava ka Evropljanki. Nikako nisam pristala da me prekrste u Terušku ,a,mog oca u Janoša,jer prezime je Uzel,nikako drugačije. To su sitne smicalice koje prepoznajem ,a, ima ih još,pa iz tog razloga i postavljam Vama ovakva nezgodna pitanja na koja sigurno nećete iskreno odgovoriti. A,i ne morate ,jer veoma dobro znam šta se ešava u svim političkim opcijama,pogotovu poznajem Apetite nekih koji nemaju pokriće u svojoj pameti ,da bi mogli pravdati te "apetite". Srdačan pozdrav Đurin (Uzel)Terezia Pančevo

P.B., 18.07.2009.:

Poštovana Đurin (Uzel) Terezia,

Drago mi je što ste mi postavili pitanje. Da, ja još uvek verujem da će Autonomna pokrajina Vojvodina na osnovu Ustava Republike Srbije dobiti Statut. Iz svih mojih dosadašnjih izlaganja u vezi Vojvodine, koje i na ovom sajtu možete naći, procenite da li sam odgovorio iskreno.

Čečević Nenad, 10.05.2009.:

Uz dužno poštovanje i izvinjenje što Vam oduzimam vreme, želim samo da kažem da mi je žao što u ovoj zemlji nema više političara koji su kao Vi i gospodin Rasim Ljajić. Voleo bih da Vaš primer ponašanja postane opšte mesto i način ponašanja političke elite. S' poštovanjem, Čečević Nenad

P.B., 11.05.2009.:

Poštovani g-dine Čečeviću,

Hvala Vam lepo na toplim rečima. Trudiću se da ne izneverim poverenje.

nenad david melter, 28.04.2009.:

kada ce Skupstina konacno doneti zakon o denacionalizaciji u Srbiji,i da li Vi mozete makar da psotavite poslanicko pitanje u vezi stim.mislim da je vrijeme da se vrati ono sto su komunisti uzeli ljudima koji su to stvarali generacijama.Sta se vise ceka sa donosenjem takvog zakona???hvala!!!!

P.B., 29.04.2009.:

Poštovani g-dine Melter,

Slažem se da je već odavno trebalo doneti Zakon o denacionalizaciji, iz više razloga. Krajnje je vreme da se nepravde ispravi (koliko je to moguće). Drugi razlog je taj da Srbija ne može ući u Evropsku uniju sa nesređenim svojinskim odnosima. SVM je pre dve godine u Parlamentu predložio da se odvoje značajnija sredstva za potrebe denacionalizacije. Nažalost, taj amandman nije prihvaćen. Možemo, naravno postaviti i poslaničko pitanje na tu temu, ali moramo znati: zakon će se doneti u momentu kada će postojati politička volja za to unutar najvećih stranaka vladajuće koalicije. To do sada nije bio slučaj. Sada je i kriza dobar izgovor da se to ne uradi. Mi ćemo svakako s vremena na vreme potsećati naše partnere na obećanja u vezi donošenja Zakona o denacionalizaciji. Takvih obećanja je, kao što  znate, bilo jako puno.