Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>
| stanislava, 16.04.2012.: Poštovani gospodine Pasztor,molim Vas recite mi da li imam pravo na sticanje mađarskog državljanstva,s obzirom da je moj pradeda rođen u Mađarskoj 1898g.kraj Mohača i tamo je živeo. S poštovanjem,Stanislava Bukvić! |
P.B., 17.04.2012.:Poštovana Stanislava Bukvić,
Ukoliko govorite mađarski jezik, imate pravo da podnesete zahtev za državljanstvo Mađarske.
| Veronika, 08.04.2012.: Molim vas, interesuje me da li se biografija pise pred konzulom, i sta da radim ako ne budem znala da na madjarskom odgovorim na druga pitanja. Da li je dovoljno znanje madjarskog sa jednog ubrzanog kursa i dobro naucena napamet detaljnije napisana biografija? Ako bi neko bio odbijen zbog nedovoljnog znanja madjarskog, kada opet moze da podnese zahtev? Puno hvala. |
P.B., 08.04.2012.:Poštovana Veronika,
Biografija se ne piše pred konzulom, samo se potpisuje pred njim. Treba da budete sposobni da porazgovarate sa konzulom. Prvenstveno u vezi Vaše biografije, motiva zbog kojih tražite državljanstvo Mađarske. Neće biti dovoljno da naučite napamet biografiju, pošto se radi o slobodnom razgovoru. Mogu samo da Vam preporučim da učite jezik, ako želite državljanstvo. Nema vremenskog ograničenja - ukoliko se odbije Vaš zahtev, možete ga bilo kad ponovo predati.
| Goran Zivkovic, 02.04.2012.: Postovani gospodine Pastor, pratim Vas rad u skupstini vec duze vreme i mogu da kazem da ste najcestitiji politicar u poslednjih 10 godina. Sigurno cu glasati za Vas. Kako bi mogli da kontaktiramo i napravimo dobar rezultat kako u Prokuplju (grad u kome ja zivim) tako i u drugim gradovima gde imam prijatelje? Puno pozdrava od Gorana! |
P.B., 04.04.2012.:Poštovani g-dine Živkoviću,
Hvala Vam na lepim rečima. Raduje me što ćete glasati za SVM. Predlažem Vam da kontaktirate kancelariju stranke (office@vmsz.org.rs). Pretpostavljam da se radi o kontrolorima u biračkim odborima. Imaćemo u vidu Vašu nameru da pomognete.

