Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>
| mesaros tatjana, 19.06.2012.: postovani gospodine.imala bih jedno pitanje u vezi dobijanja madjarskog drzavljanstva.Naime moj supug zeli da trazi madjarsko drzavljanstvo za sebe i naseg sina koji je 11 godina.Njegovi preci sa oceve strane su svi madjari on je isao u madjarsku skolu,ali su se oni doselili iz sela jasa tomic.Posto nam je komplikovano da otadle nabavljamo potrebnu dokumentaciju da li bi mogli da podnesemo zahtev po dedi sa majcine strane koji je rodjen 1915 u Subotici ali on nije madjar? |
P.B., 19.06.2012.:Poštovana Gospođo Mesaroš,
Naravno. Pripadništvo mađarskoj nacionalnoj zajednici nije uslov. Bitno je da je neko od njegovih predaka bio državljanin Mađarske. Ako je njegova baba rođena 1915. godine u Subotici, to znači da je ona bila državljanka te zemlje.
| Sasa, 18.06.2012.: Postovani Gospodine Pásztor da li mi mozete pomomoci imam pitanje za vas Ja sam predao svu potrebnu dokumentaciju u februaru mesecu mene bi zanimalo koliko je sad cekanje za zakletvu?Ovo je 5 mesec.pa ako mi mozete pomoci?Ja vam se ZAHVALJUJEM. |
P.B., 19.06.2012.:Poštovani Saša,
Na Vaše pitanje je teško odgovoriti. Zavisi od mnogih faktora, krajnjeg roka nema. Predlažem Vam strpljenje.
| Ivan, 18.06.2012.: Postovani gospodine Pastor , zanima me da li ispunjavam uslov sto se tice porekla ako je cinjenica ta da mi je majka rodjena u Subotici krajem marta 1944 god ? U slucaju da ispunjavam taj uslov i podnesem dokumenta zanima me jos i da li je dovoljno osnovno znanje madjarskog jezika ili je potreban neki od naprednijih nivoa znanja.Hvala |
P.B., 18.06.2012.:Poštovani Ivane,
Vaša majka je bila državljanka Mađarske, tako da jedan uslov nesumnjivo ispunjavate. Drugi se odnosi na znanje jezika. Za dobijanje državljantva treba da ste u stanju da vodite razgovor sa konzulom na mađarskom jeziku.

