Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>


anabg, 05.06.2012.:

Postovani, Jako bih volela da dobijem madjarsko drzavljanstvo ali madjarski sam naucila bas osnovne stvari.Koliko je dovoljno da znam? i da li je teze dobiti drzavljanstvo u sledecem roku ako me sad odbiju zbog jezika? Hvala Ana

P.B., 05.06.2012.:

Poštovana Ana,

Treba da ste u mogućnosti da razgovarate sa konzulom na mađarskom jeziku. Zahtev se može predati ponovo bez bilo kakvih ograničenja.

Nenad Uzelac, 30.05.2012.:

Dobio sam madjarsko drzavljanstvo 10.05.2012. u Madjarskoj, polagao sam zakletvu u Tompi...Mene interesuje koliko moram cekati da prodjem kroz njihov sistem i dobijem lokcim kartya ? Raspitao sam se i rekli su mi da pasos ako hocu da pravim u nekim gradovima u Madjarskoj ne treba lokcim kartya...pa me interesuje da li nekako moze da se ubrza to prolazenje groz sistem kako bi sto pre mogao napraviti pasos ? Hvala u napred na odgovoru ...

P.B., 31.05.2012.:

Poštovani g-dine Uzelac,

Ne radi se o Lakcím kártya, nego o drugom dokumentu (nešto nalik ličnoj karti). Kada steknete državljanstvo, treba da Vas upišu u matičnu knjigu te države i nakon toga Vam se može izdati pasoš. Predlažem Vam da se raspitate u Konzulatu. Zahtev za pasoš je možda već sad moguće predati. U tom slučaju biste dobili na vremenu.

Dejan Stakic, 29.05.2012.:

Postovani, Molim Vas da mi odgovorite na sledece pitanje. Predao sam u konzulu svu dokumentaciju i bio na interviju,prosao sam i papiri su primljeni. Receno mi je da se ceka oko pet meseci na dobijanje odgovora,mene zanima da li mogu biti odbijen i zbog cega?ili je dovoljno sto je konzul prihvatio,da se nadam potvrdnom odgovoru. Hvala unapred.

P.B., 29.05.2012.:

Poštovani Dejane,

Uvek postoji mogućnost da zahtev podnosioca bude odbijen, ali nadajmo se pozitivnom ishodu. Mađarski organi nisu obavezni da obrazlažu svoju odluku, a to i ne čine. Ako ste ispunili sve uslove i ne predstavljate pretnju po nacionalnu bezbednost, odgovor će biti pozitivan.