Postavite pitanja Bálintu Pásztoru ovde >>


Milos, 05.12.2013.:

Postovani, Gospodine Pasztor, da li predaja zahteva za drzavljanstvo u konzulatu u Subotici iskljucuje mogucnost, naknadnog intervvjua u konzulatu, kao sto je u poslednje vreme praksa. Slozicete se da je apsurdno da konzulat u Subotici kontrolise prethodnu odluku istog konzulata. Interesuje me i to da li je ministarstvu u Budimpesti, konzulat u Subotici hijererhijski iznad npr.Szekszarda ili Bacsalmasa? Hvala unapred!

P.B., 05.12.2013.:

Poštovani Miloše,

To su pitanja za državne organe Mađarske.

Voric Ivana, 05.12.2013.:

Postovanje,interesuje me da li mogu podneti zahtev za Madjarsko drzavljanstvo po poreklu s tim sto je pradeda rodjen u Subotici 1984. deda je rodjen u Zemunu 1930. majka je rodjena u Novom Sadu 1954. i ja sam rodjena u Novom Sadu 1983. godine.Hvala unapred

P.B., 05.12.2013.:

Poštovana Ivana,

Ako je deda rođen 1884. godine i govorite mađarski jezik, imate pravo da podnesete zahtev.

Zvonimir, 04.12.2013.:

Poštovani Gospodine Pásztor hteo bih jedno pitanje da vam postavim.Poreklo mi je madjarsko majka i deda su mi madjari,predao sam dokumenta u madjarskoj u Mohachu pre 6 meseci i sad sam pre nedelju dana dobio da se javim u Suboticu da se licno pojavim sa licnom kartom,da se javim ili da cekam odgovor iz Mohacha?Inace jako lose govorim madjarski,znam nekoliko reci.Molio bih vas odgovor.Hvala poštovani Gospodine Pásztor

P.B., 05.12.2013.:

 Poštovani Zvonimire,

Treba da se odazovete pozivu. Verovatno se radi o kontroli znanja jezika.