Redovno prolećno zasedanje Skupštine

Skupština Srbije završila objedinjenu načelnu raspravu o predloženim zakonima neophodnim za ulazak Srbije na belu šengen listu. Sutra nastavak rada. Početak sednice obeležila žustra rasprava zbog povlačenja Predloga zakona o zabrani diskriminacije.

Predsednica Skupština Srbije Slavica Đukić Dejanović zaključila je večeras nešto posle 18 časova zajednički pretres o predlozima zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma i o matičnim knjigama i najavila nastavak sednice za sutra u 10 sati.
Skupština Srbije počela je danas redovno prolećno zasedanje raspravom o zakonima koji su Srbiji važni zbog bele šengen liste.
Objedinjeno se raspravljalo o predlozima zakonima o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma i o matičnim knjigama.
Ministarka pravde Snežana Malović je, obrazlažući Predlog zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći, istakala da on predstavlja jedan od uslova za pridruživanje Srbije Evropskoj uniji i stavljanja zemlje na belu šengen listu.
Malovićeva je naglasila da je će donošenjem tog zakona sveobuhvatno biti uređen postupak pružanja međunarodne pravne pomoći u krivičnim stvarima.
Državljani Srbije ne mogu biti izručeni stranoj državi, naglasila je ministarka, ističući da ministar pravde, izručenje osobe koju traži strana država, može sprečiti ukoliko bi time bio ugrožen suverenitet, bezbednost i javni poredak Srbije, ili ukoliko nisu ostvarene garancije pravičnog suđenja.
Sud može odbiti i izvršenje presude strane države ukoliko se osnovano može zaključiti da je osoba osuđena zbog rasne, nacionalne ili verske pripadnosti, ili političkog uverenja.
Zakon o međunarodnoj pravnoj pomoći omogućiće brže vođenje krivičnih postupaka za dela organizovanog kriminala koja imaju transnacionalni karakter, rekla je ministarka pravde.
Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković istakao je da će zakon o matičnim knjigama omogućiti uspostavljanje nacionalnog matičnog registra koji je osnov za izradu registra građana, koji Srbija još nema.
Zakon na sveobuhvatan način reguliše poslove matičara i zamenika matičara, koje će moći da obavljaju samo osobe sa završenim fakultetima, rekao je Marković i dodao da će za te funkcije biti neophodno polaganje posebnog stručnog ispita.
Ministarka pravde Snežana Malović ocenila je da Zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma predstavlja nesumnjivu korist za bezbednost države u sveobuhvatnoj borbi protiv terorizma.
Predstavljajući zakon Malovićeva je istakla da zakonska rešenja predviđena tim predlogom unapređuju postojeći sistem otkrivanja i sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma.
Malovićeva je rekla da će donošenje tog zakona sprečiti prekid celokupne međunarodne saradnje i razmene informacija Srbije sa ostalim državama, napomenuvši da članstvo Uprave za sprečavanje pranja novca u "edemond grupi" zavisi od usaglašavanja domaćeg zakonodavstva sa međunardonim standardima.
Malovićeva je istakla da će primena zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma uticati na jačanje ukupne privredne aktivnosti zemlje, s obzirom na negativne efekte koje na privredne tokove imaju ta dva krivična dela.
Predlogom zakona biće uspostvaljen sistem sveobuhvatne kontrole prenosa gotovine preko državne granice propisivanjem obaveze da sva gotovina u iznosu od 10.000 evra ili više, mora biti prijavljena carinskom organu, kazala je Malovićeva.
Ministarka je dodala da će na taj način, propisivanjem adekvatnih sankcija za kršenje te obaveze, biti umanjeni rizici koje nosi prenos gotovog novca, a očekuje se i da će veći broj slučajeva pranja novca biti otkriven na državnoj granici.

Opozicija kritikuje predložene zakone

U objedinjenoj načelnoj raspravi, poslanici Srpske radikalne stranke ocenili su da su nepotrebni predloženi zakoni o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma, kao i o matičnim knjigama.
Radikali su naveli da je oblast međunarodne pravne pomoći u krivičnim stvarima dovoljno uređena Zakonikom o krivičnom postupku i da je "apsolutno bespotrebno" usvajati predloženi zakon.
Poslanici SRS su rekli da Srbija ima više od 18 godina iskustva u borbi protiv terorizma i njegovih finansijera, a da u predloženom zakonu o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma "nijednom rečju nisu pomenute terorističke organizacije i teroristi koji deluju na Kosovu i Metohiji".
Poslanici SRS kritikovali su rešenje iz predloženog zakona o matičnim knjigama koje predviđa da matičari i njihovi zamenici moraju da imaju završen fakultet.
Poslanik LDP-a Ivan Andrić postavio je pitanje odgovornosti za kašnjenje u donošenju zakona neophodnih za viznu liberalizaciju.
Andrić je ocenio da su predloženi zakoni o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima i o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma "tehnički" zakoni, a da je povučen zakon o zabrani diskriminacije suštinska politička promena u procesu evropskih integracija.
Poslanik Demokratske stranke Srbije Jovan Palalić ocenio je da će zakoni o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima i o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma biti neprimenljivi i da će sigurno biti pomeren rok za njegovu primenu.
Poslanik Saveza vojvođanskih Mađara Balint Pastor ocenio je da je potrebno što pre usvojiti predložene zakone zbog liberalizacije viznog režima i zbog modernizacije društvenih odnosa i ocenio da je vrlo loše što, zbog povlačenja predloga zakona o zabrani diskriminacije, Srbija neće moći do 15. marta da ispuni sve uslove za stavljanje Srbije na belu šengen listu.
Kada je reč o predloženom zakonu o matičnim knjigama, Pastor je ocenio da će i elektronsko vođenje matičnih knjiga biti veliki korak ka modernizaciji celokupne uprave, a da je još bitnije što izvodi iz matičnih knjiga neće imati rok važenja.
Prema njegovim rečima, SVM je amandmanom zatražio da pripadnici nacionalnih manjina imaju pravo da traže da se njihova lična imena upisuju u matične knjige prema svom jeziku, uz paraleno upisivanje imena na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu.
Poslanici vladajuće koalicije, koji su podržali predložene zakone, ocenili su da će se usvajanjem novih rešenja unaprediti postojeći sistem otkrivanja i sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma.
Poslanik Socijalističke partije Srbije Đorđe Milićević rekao je da će predložena rešenja u zakonu o matičnim knjigama koja se odnose na elektronsku evidenciju podataka omogućiti da građani dobiju izvode iz matične knjige bez obzira na mesto rođenja, odnosno na mesto vođenja knjiga.

Rasprava o povlačenju Predloga zakona o zabrani diskriminacije

Iako je na sednici Skupštine prva tačka dnevnog reda trebalo da bude Predlog zakona o zabrani diskriminacije, Vlada Srbije ga je juče kasno popodne povukla iz skupštinske procedure.
Kako su RTS-u rekli u Vladi, posle sugestija verskih zajednica, ponovo će se razmotriti pojedine odredbe tog zakona.
Zakon o zabrani diskriminacije čiji predlog je Vlada usvojila pre dve nedelje nakon četiri godine priprema, jedan je od uslova da se Srbija nađe na beloj šengenskoj listi.
Samo početak zasedanja obeležen je upravo raspravom o povlačenju tog dokumenta  iz skupštinske procedure.
Šef poslaničke grupe manjina Balint Pastor, samostalni poslanik Vladan Batić i poslanik LDP-a, Ivan Andrić tražili su objašnjenje o povlačenju Predloga zakona.
Pastor je upitao premijera Cvetkovića "da li povlačenjem Predloga zakona krši Ustav".
Andrić je podsetio da je javna rasprava trajala osam godina, da je taj Predlog zakona u svim nadležnim skupštinskim odborima usvojen jednoglasno i upitao "koja je to sila u državi jača od Vlade i Skupštine".
Međutim, lider naprednjaka Tomislav Nikolić kaže da je za verske zajednice sporan član 21. koji zabranjuje diskriminicaju dva muškarca koji bi da se venčaju u crkvi.
Nikolić ističe da neće dozvoliti omalovažavanje velikodostojnika Srpske crkve u Skupštini i tvrdi da su sve verske zajednice saglasne da neke od članova predloženog zakona ne bi mogle da sprovedu.
Predlog zakona o zabrani diskriminacije, koji je Vlada Srbije povukla sa dnevnog reda prve sednice redovnog zasedanja parlamenta, biće sledeće nedelje vraćen u skupštinsku proceduru sa odgovarajućim izmenama.
Kako je rečeno u kabinetu premijera, na izmenama Predloga zakona o zabrani diskriminacije radiće se brzo, jer je reč o izuzetno važnom zakon iz seta čije je usvajanje preduslov za stavljanje Srbije na belu šengensku listu.
Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić rekao je da će danas, na sednici Vlade, zatražiti objašnjenje zbog čega je povučen Predlog zakon o zabrani diskriminacije i zbog čega nije bio obavešten o tome.
U srpskoj Patrijaršiji potvrđeno je da je Sinod Srpske pravoslavne crkve, uz saglasnost drugih crkava i verskih zajednica, uputio pismo sa primedbama na Predlog zakona o diskriminaciji.
Pismo sa primedbama republičkom parlamentu dostavljeno je uz saglasnost Srpske pravoslavne crkve, Beogradske nadbiskupije Rimokatoličke crkve, Islamske zajednice Srbije, Evangelističke crkve i drugih verskih zajednica u Srbiji.

Dnevni red

Na jučerašnjim konsultacijama, kojima nije prisustvovala većina opozicionih stranaka, dogovoreno je da se rasprava objedini, kako bi se postigla veća efikasnost u radu.
Na dnevnom redu su predlozi zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma, kao i Predlog zakona o potvrđivanju Konvencije o visoko tehnološkom kriminalu.
Na dnevnom redu je i Predlog zakona o potvrđivanju Konvencije Saveta Evrope o pranju, traženju, zapleni i oduzimanju prihoda stečenih kriminalom i o finansiranju terorizma, kao i zakona o potvrđivanju Dodatnog protokola uz Konvenciju o visoko tehnološkom kriminalu koji se odnosi na dela rasističke i ksenofobične prirode urađena preko računara.
Predloženi su i zakon o potvrđivanju Konvencije Saveta Evrope o borbi protiv trgovine ljudima, kao i Konvencije Saveta Evrope o sprečavanju terorizma.
Na dnevnom redu su i Predlog zakona o potvrđivanju Protokola o izmenama Evropske konvencije o suzbijanju terorizma i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma Srbije i Danske o lakšoj proceduri za izdavanje viza.
U dnevni red su uvršteni i predlozi zakona o matičnim knjigama, o izmenama i dopunama Zakona o eksproprijaciji i Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji.

Todorović: Poslovnik sprečava iznošenje činjenica

Na prvoj sednici redovnog prolećnog zasedanja prvi put je primenjen izmenjeni Poslovnik o radu koji utvrđuje ograničavanje rasprave o amandmanima na pet sati i reguliše mogućnosti za javljanje po Poslovniku.
Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todorović izjavio je povodom prvog dana primene novog poslovnika o radu parlamenta, da je vladajuća većina, na čelu sa Demokratskom strankom "nesposobna da rešava probleme Srbije, i pokušava da spreči da se o tome javno govori i iznose činjenice, zašta je jedino mesto Skupština Srbije".
Todorović je optužio vladajuću većinu za kršenje poslovnika, navodeći da to "posebno radi" predsednica parlamenta Slavica Đukić Dejanović, koja, kako je naveo, "sednice odmah zakazuje kada ih traži poslanički klub "Za evropsku Srbiju", dok sednica o radu Haškog tribunala koju su radikali tražili 27. februara još nije zakazana".
Današnjem zasedanju Parlamenta prisustvuju studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Prištini, koje su poslanici pozdravili aplauzom.

Odbor predlaže Šoškića za predsednika Saveta NBS

Odbor Skupštine Srbije za finansije odlučio je da za predsednika Saveta Narodne banke Srbije Parlamentu predloži vanrednog profesora Ekonomskog fakulteta Dejana Šoškića. Šoškić je, kao jedini kandidat, izabran na predlog poslaničke grupe "Za evropsku Srbiju".
Usvojena je i odluka o formiranju Radne grupe za kontrolu izveštaja političkih stranaka za 2007. godinu.
Predstavljajući izveštaje o radu Komisije za hartije od vrednosti za prethodne dve godine, predsednik te institucije Milko Štimac istakao je da se oni veoma razlikuju jer je 2007. godinu obeležila stagnacija na tržištu kapitala posle nekoliko godina uzlaznog trenda, dok je u 2008. zabeležen pad na tržištu.

237.000 dinara od poslaničkih kazni u humanitarne svrhe

Administrativni odbor Skupštine Srbije odlučio je da 237.000 dinara, koliko je prikupljeno od izrečenih kazni za 20 poslanika, uplati u humanitarne svrhe. Te kazne izrečene su poslanicima za nepoštovanje rada i reda na trećem i četvrtom vanrednom skupštinskom zasedanju u januaru i februaru, kao i na sednici Odbora za poljoprivredu održanoj 23. januara.
Kažnjen je poslanik SRS-a Srboljub Živanović sa ukupno 72.000 dinara, a Milorad Krstin, Momir Marković i Elena Božić Talijan sa po 32.000 dinara.
Odbor je Natašu Jovanović i Jadranka Vukovića kaznio sa po 11.000 dinara, a Tomislava Ljubenovića iz te stranke sa 8.000 dinara.
Radikali Vjerica Radeta, Gordana Pop Lazić, Zoran Krasić, Nikola Savić, Dobrislav Perić, Dejan Mirović, Slađan Mijaljević, Milan Avramović, Sulejman Spaho i Lidija Dimitrijević su kažnjeni sa po 3.000 dinara.
Lider Nove Srbije Velimir Ilić, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak i predsednik poslaničke grupe "Napred Srbijo" Tomislav Nikolić moraće u skupštinsku kasu da uplate po 3.000 dinara.

28. januar 2024.

17,00 - Kanjiža - Ekumensko bogosluženje

31. januar 2024.

09,00 - Subotica - Sednica Komisije za statutarna pitanja, organizaciju i normativna akta Skupštine grada

09,30 - Subotica - Sednica Komisije za kadrovska i administrativna pitanja i radne odnose Skupštine grada

10,00 - Subotica - Press konferencija u svojstvu predsednika Skupštine Grada

18,00 - Dan Grada Novog Sada, svečana manifestacija SVM-a

1. februar 2024.

08,30 - Subotica - Sastanak odborničke grupe SVM u Skupštini Grada Subotice

09,00 - Subotica - 43. sednica Skupštine Grada Subotice

15,00 - Subotica - Intervju za dnevni list "Mađar so" (Magyar Szó)

2. februar 2024.

14,00 - Subotica - Centralna kancelarija Fondacije Prosperitati – svečano otvaranje novog sedišta

18,00 - Novi Kneževac - Proslava povodom 17. godina od osnivanja Opštinske organizacije SVM

6. februar 2024.

10,00 - Beograd - Prva, konstitutivna sednica Narodne skupštine u Četrnaestom sazivu

10,30 - Beograd - Snimanje političke emisije "Közügyek" na TV Pannon (na mađarskom jeziku; na programu danas u 18 časova)

11,30 - Beograd - Sastanak sa Jožefom Mađarom, ambasadorom Mađarske u Beogradu

8. februar 2024.

16,30 - Čoka - obeležavanje 90. godišnjice od smrti Ferenca More

17. februar 2024.

13,30 - Budimpešta - Sastanak sa Palom Barnom Žigmondom, poslanikom u Parlamentu Mađarske, direktorom Fides-a za poslove u regionu

15,00 - Budimpešta - Godišnji pregled minule godine - održava premijer Mađarske, Viktor Orban

19. februar 2024.

13,00 - Hajdukovo - Sednica Predsedništva i Saveta SVM-a

18,00 - Sombor - Dan Grada Sombora, svečana manifestacija SVM-a

20. februar 2024.

07,30 - Subotica - Gostovanje u političkoj emisiji "Napindító" na Subotičkom mađarskom radiju (na mađarskom jeziku; uživo)

15,30 - Subotica - Sastanak sa dr. Čabom Đuricom, rektorom Univerziteta poljoprivrednih i prirodnih nauka (MATE)

21. februar 2024.

10,00 - Senta - svečana dodela diploma Univerziteta poljoprivrednih i prirodnih nauka (MATE)

24. februar 2024.

10,30 - Palić - Konferencija pravnika u organizaciji Udruženja pravnika vojvođanskih Mađara 

26. februar 2024.

16,30 - Budimpešta, Parlament - Izbor i polaganje zakletve predsednika Republike Mađarske

27. februar 2024.

10,30 - Beograd - Razgovor sa predsednikom Republike Srbije, Aleksandrom Vučićem

1. mart 2024.

09,00 - Subotica - Sednica Saveta za usaglašavanje Skupštine Grada Subotice

2. mart 2024.

10,00 - Senta - Izborna skupština SVM

4. mart 2024.

13,30 - Subotica - Intervju dnevnom listu „Politika”

16,00 - Senta - Sednica Predsedništva i Saveta SVM-a

5. mart 2024.

09,00 - Subotica - Sednica Komisije za statutarna pitanja, organizaciju i normativna akta Skupštine grada

09,30 - Subotica - Sednica Komisije za kadrovska i administrativna pitanja i radne odnose Skupštine grada

10,00 - Subotica - Press konferencija u svojstvu predsednika Skupštine Grada

10,30 - Subotica - Snimanje političke emisije "Közügyek" na TV Pannon (na mađarskom jeziku; na programu danas u 18 časova)

6. mart 2024.

08,00 - Budimpešta - sastanak sa mađarskim ministrom spoljnih poslova i trgovine Peterom Sijartom 

09,00 - Budimpešta - održavanje predavanja na Sastanku sa šefovima diplomatskih misija u Ministarstvu za spoljne poslove i trgovinu 

10,00 - Budimpešta - sastanak sa državnim sekretarom u parlamentu, zamenikom ministra za spoljne poslove Leventeom Mađarem

16,00 - Subotica - Intervju za dnevni list  "Magyar Szó“

7. mart 2024.

08,30 - Subotica - Sastanak odborničke grupe SVM u Skupštini Grada Subotice

09,00 - Subotica - 44. sednica Skupštine Grada Subotice

12,30 - Subotica - Intervju za nedeljnik "Het Nap" (Hét Nap)

8. mart 2024.

14,00 - Budimpešta - Memorijalna svečanost i dodela nagrade „Esterházy János“ 

11. mart 2024.

17,00 - Bečej - Obeležavanje 125. godišnjce smrti Mora Tana

12. mart 2024.

07,30 - Subotica - Gostovanje u emisiji "Napindító" Subotičkog mađarskog radija

10,30 - Subotica - Intervju za nedeljnik "Subotičke novine"

13. mart 2024.

13,30 - Subotica - Sastanak sa poslanikom u parlamentu Mađarske, poverenikom Vlade za ekonomski razvoj južne Mađarske, Gaborom Banjaijem

18,00 – Palić - svečani prijem u čast mađarske revolucije i borbe za slobodu 1848/49 godine u organizaciji Generalnog konzulata Mađarske

14. mart 2024.

11,00 - Bački Vinogradi - svečano otkrivanje biste Šandora Petefija

12,00 - Bački Vinogradi - Susret sa državnim sekretarom za nacionalnu politiku Mađarske, Janošom Arpadom Potapijem

15. mart 2024.

10,00 - Novi Itebej - Centralna proslava mađarskog nacionalnog praznika u organizaciji Saveza vojvođanskih Mađara

15,00 - Stara Moravica - Centralna proslava mađarskog nacionalnog praznika u organizaciji Saveza vojvođanskih Mađara

17,00 - Subotica - sastanak sa državnim sekretarom Ministarstva poljoprivrede Mađarske, dr Martonom Palom Nobilisom

18,00 - Subotica - Centralna proslava mađarskog nacionalnog praznika u organizaciji Saveza vojvođanskih Mađara

16. mart 2024.

16,00 - Ostojićevo - Svečani program i otkrivanje spomen ploče Ištvanu Pastoru

18,30 - Torda - Polaganje venaca i svečani program

18. mart 2024.

09,00 - Subotica - Intervju dnevnom listu „Magyar Nemzet“

11,00 - Beograd - Sednica Narodne skupštine

19. mart 2024.

10,00 - Subotica - Sastanak sa čelnicima Srba iz Mađarske

20. mart 2024.

10,00 - Beograd - Sednica Narodne skupštine

17,25 - Beograd - Narodna skupština - Dan za glasanje

21. mart 2024.

17,00 - Palić - sastanak sa Filipom Rakaijem

18,00 - Palić - vojvođanska svečana premijera filma „Most vagy soha!“

25. mart 2024.

09,00 - Subotica - Sastanak sa potpredsednicima SVM-a

10,00 - Subotica - Sastanak sa zamenikom ministra u Kabinetu premijera Mađarske Miklošem Panjijem, županom Županije Čongrad-Čanad, Laslom Šalgo i zamenikom državnog sekretara za koordinaciju strateških pitanja, dr Adamom Čepetijem

 

26. mart 2024.

07,30 - Subotica - Gostovanje u emisiji "Napindító" na Subotičkom mađarskom radiju (na mađarskom jeziku; uživo)

11,00 - Senta - Izborna skupština Saveza agrarnih udruženja Vojvodine

27. mart 2024.

12,00 - Subotica - Snimanje emisije „U sred srede“ na TV Subotica (na programu danas u 19,00 časova)

28. mart 2024.

08,00 - Subotica - Sednica Saveta za usaglašavanje Skupštine Grada Subotice

10,00 - Subotica - Sastanak sa Kristoferm R. Hilom, ambasadorom SAD u Beogradu

13,30 - Subotica - Sastanak predsednika, potpredsednika, članova Izvršnog odbora, predsednika i zamenika predsednika Saveta SVM-a

2. april 2024.

10,00 - Subotica - Sastanak sa Čongorom Čakijem, predsednikom Saveza „Rakoci“

3. april 2024.

09,00 - Subotica - Sednica Komisije za statutarna pitanja, organizaciju i normativna akta Skupštine grada

09,30 - Subotica - Sednica Komisije za kadrovska i administrativna pitanja i radne odnose Skupštine grada

10,00 - Subotica - Press konferencija u svojstvu predsednika Skupštine Grada

18,00 - Temerin - poseta Andrašu Agoštonu

4. april 2024.

08,30 - Subotica - Sastanak odborničke grupe SVM u Skupštini Grada Subotice

09,00 - Subotica - 45. sednica Skupštine Grada Subotice

13,00 - Bačka Topola - Sastanak sa poverenikom ministra u vladi Mađarske, Đulom Dalošem

18,00 - Sombor - Sastanak sa čelnicima mesnih organizacija i funkcionerima koji pripadaju Zapadnobačkoj okružnoj organizaciji SVM-a

9. april 2024.

07,30 - Subotica - Gostovanje u emisiji "Napindító" na Subotičkom mađarskom radiju (na mađarskom jeziku; uživo)

18,00 - Sombor - Sastanak sa čelnicima mesnih organizacija i funkcionerima koji pripadaju Zapadnobačkoj okružnoj organizaciji SVM-a

13. april 2024.

10,00 - Beregovo (Ukrajina) - 34. Skupština Mađarskog kulturnog saveza u Ukrajini

15. april 2024.

09,00 - Subotica - Snimanje intervjua za emisiju „Délvidék ma” Televizije M1 (na mađarskom jeziku, na programu 16. aprila i u emisiji „Közügyek” TV Pannon 16. aprila, u 18,10 časova)

16. april 2024.

19,00 - Segedin - Univerzitet nauka u Segedinu, svečana večera u čast dobitnice Nobelove nagrade, dr Katalin Kariko

18. april 2024.

09,30 - Subotica - Sastanak sa predsednikom Paraolimpijskog komiteta Mađarske, Laslom Saboom

17,00 - Hajdukovo - Sednica Predsedništva i Saveta SVM-a

19. april 2024.

10,00 - Subotica - Konferencija za medije u SVM-u

20. april 2024.

09,00 - Subotica - Sastanak sa glavnim savetnikom premijera Mađarske, dr Katalin Sili

10,00 - Subotica - Gostovanje na društvenoj tribini Udruženja hrišćanskih intelektualaca

22. april 2024.

08,00 - Subotica - Sednica Saveta Gradske organizacije SVM u Subotici

11,00 - Beograd - Sednica Narodne skupštine (I sednica Prolećnog redovnog zasedanja)

23. april 2024.

07,30 - Subotica - Gostovanje u emisiji "Napindító" na Subotičkom mađarskom radiju (na mađarskom jeziku; uživo)

10,00 - Beograd - Narodna skupština - Dan za glasanje (I sednica Prolećnog redovnog zasedanja)

17,00 - Hajdukovo - sednica Predsedništva i Saveta SVM-a

24. april 2024.

09,00 - Subotica - sastanak sa predsednikom Demokratske stranke vojvođanskih Mađara, Belom Čorbom i predsednikom Stranke mađarskog jedinstva, Zoltanom Smieškom

11,30 - Subotica - Sastanak sa članovima Saveta za usaglašavanje Skupštine Grada Subotice

12,00 - Subotica - Press konferencija u svojstvu predsednika Skupštine Grada

25. april 2024.

13,00 - Budimpešta - Učešće na 3. evropskoj Konferenciji konzervativne političke akcije - CPAC Hungary

17,30 - Budimpešta - Svečani prijem premijera Mađarske, Viktora Orbana, povodom Konferencije CPAC Hungary

18,30 - Budimpešta - sastanak sa premijerom Mađarske, Viktorom Orbanom

19,00 - Budimpešta - Gala večera u organizaciji „Alapjogokért Központ“ i „New York Young Republican Club“ povodom Konferencije CPAC Hungary

26. april 2024.

09,00 - Budimpešta - Sastanak sa poslanikom u parlamentu Mađarske, glavnim savetnikom premijera Viktora Orbana, Žoltom Njitraijem

09,00 - Budimpešta - Učešće na 3. evropskoj Konferenciji konzervativne političke akcije - CPAC Hungary

15,50 - Budimpešta - Učešće u panel diskusiji „United We Stand“ na 3. evropskoj Konferenciji konzervativne političke akcije - CPAC Hungary