Médiaprivatizáció - a VMSZ törvényjavaslatának napirendre tűzéséről

PREDSEDNIK (Oliver Dulić): Kršenje odredbi Poslovnika reklamirali su sledeći narodni poslanici: gospodin Bálint Pásztor, Čedomir Jovanović, Ivan Andrić, Vladan Batić, Tomislav Nikolić.

Izvolite, narodni poslanik Bálint Pásztor.

PÁSZTOR BÁLINT: Poštovani predsedniče, dame i gospodo narodni poslanici, kao što znate, meni nije običaj da se javljam po povredi Poslovnika, ali je gospodin predsednik uspeo da prekrši u petak i danas tri člana Poslovnika. Članove ću i da citiram i molim da mi se ovo vreme ne uračunava.
 
Danas je gospodin predsednik prekršio član 100. Poslovnika, prema kojem narodnom poslaniku koji želi da govori o povredi ovog poslovnika, predsednik Narodne skupštine daje reč odmah po završenom izlaganju prethodnog govornika. Zbog reklamiranja povrede Poslovnika sam se javio još u petak, pa je gospodin predsednik trebalo prvo meni da da reč, a ne ministru.
 
Drugi član je prekršen još u petak, a to je član 90. stav 2. po kojem narodni poslanici, odbori i druga radna tela Narodne skupštine i vlada mogu predlagati izmene i dopune predloženog dnevnog reda. Predlozi se dostavljaju predsedniku Narodne skupštine, u pisanoj formi. Isto tako je prekršen i stav 5. člana 90.: pri utvrđivanju dnevnog reda, Narodna skupština odlučuje sledećim redom o predlozima: za hitni postupak, da se pojedine tačke povuku iz predloga dnevnog reda, da se dnevni red proširi, za spajanje rasprave, za promenu redosleda pojedinih tačaka.
 
Moram vas podsetiti da su narodni poslanici SVM još 19. juna predložili Narodnoj skupštini Zakon o izmenama i dopunama zakona o radiodifuziji i uputili su taj predlog zakona skupštini, sa predlogom da se stavi na dnevni red 1. sednice po hitnom postupku. Isto tako smo, na osnovu člana 161. naveli u obrazloženju koji su razlozi za hitni postupak, a naveli smo da bi štetne posledice nastale i opasnost da nastanu nesagledive i štetne posledice po sistem javnog informisanja na jezicima manjina, koje kasnije ne bi bilo moguće otkloniti.

Mi smo ovim zakonom predložili da se izuzmu iz privatizacije elektronski mediji koji emituju program i na jezicima nacionalnih manjina. Mi o ovom problemu, kao SVM i kao Nacionalni savet Mađara, govorimo već tri i po godine, ali na žalost, u Srbiji težinu ima samo ono što kaže narodni poslanik ili neki ministar, pa nismo mogli da izdejstvujemo da ovaj predlog zakona dođe na dnevni red Narodne skupštine, pa smo sada uputili Narodnoj skupštini.
 
Moram da kažem i to da Vlada krši svoje međunarodne obaveze, jer je međuvladina mešovita Komisija za nacionalne manjine još u decembru 2004, Komisija između Republike Srbije i Republike Mađarske, u zapisniku ove komisije stoji da će Vlada Republike Srbije inicirati izmene Zakona o radiodifuziji, u cilju izuzimanja iz procesa obavezne privatizacije onih elektronskih medija čiji su osnivači opštine, a emituju program i na manjinskim jezicima. To bi tako trebalo da bude već više od tri godine. Nažalost, to nije tako i mi smo predložili ovaj Predlog izmena i dopuna Zakona.
 
Mi smo o gome razgovarali i sa premijerom Koštunicom u toku prošle nedelje i sa Draganom Janjićem, pomoćnikom za medije ministra kulture. Obojica su rekli da treba naći neko rešenje. Moram da kažem da smo za to da se suštinski problemi efikasno rešavaju.

(Predsednik: Vreme)
 
Molim predsednika Narodne skupštine da ovaj zakonski predlog stavi na dnevni red. Ukoliko ovo ne dođe na dnevni red u toku današnjeg dana, što je kršenje Poslovnika, onda vas molim, gospodine predsedniče, da se ovaj predlog zakona stavi na dnevni red u roku od 10-ak dana, jer se ovo pitanje može rešiti isključivo izmenom zakona, a ne na način kako to rešava, recimo, predsednik SO Subotica, gospodin Saša Vučinić, koji daje podršku Radio ''Subotici'' i tapše po ramenima zaposlenima u Radio ''Subotici''...

PREDSEDNIK: Gospodine Pásztor, isteklo vam je vreme. 
 
Odmah da vam dam i odgovor. Član 157. definiše sledeću stvar: ''Na vanrednom zasedanju Narodna skupština radi po unapred utvrđenom dnevnom redu koji je dostavio podnosilac zahteva za održavanje vanrednog zasedanja''. Podnosilac zahteva je grupa poslanika i ne postoji mogućnost da se na sednicu koju je zakazala grupa poslanika, a koja je vanredna po svojoj suštini, stavi tačka dnevnog reda koju ste vi predložili.
 
Što se tiče kršenja člana 100. Poslovnika, član 100 kaže, vi ste to lepo citirali: ''Narodnom poslaniku koji želi da govori o povredi ovog poslovnika, predsednik Narodne skupštine daje reč odmah po završenom izlaganju prethotnog govornika''. Ja sam sednicu otvorio i ja nisam prethodni govornik. Prvi govornik koji je govorio na sednici je ministar Marković. Nakon njega ste dobili, po članu 100. mogućnost da reklamirate kršenje ovog poslovnika.
 
Da li ste zadovoljni odgovorom ili želite da se u danu za glasanje izjasnimo o kršenju Poslovnika? Hvala puno.

RAJKO BARALIĆ: Dame i gospodo, gospodine predsedniče, član 225. i 226. Narodni poslanici glasajući za određene zakonske projekte pred preuzimanjem odgovornosti za posledice koje ti projekti nose.

Takozvana niška inicijativa da se spreči privatizacija lokalnih medija ili ovo o čemu govori gospodin Pàsztor Bàlint danas. Molim vas, narodni poslanici koji su glasali za Zakon o privatizaciji, a da bude jasno za taj zakon samo nisu glasali narodni poslanici SPS-a, proizveo je posledice kao i Zakon o javnom informisanju, koji vi sada pokušavate da otklonite na način koji nije moguće. Nije moguće da kada na red dođe vaša kuća ili Niš, onda poslanici iz Niša, koji su glasali, neki od njih, izvinjavam se, koji su glasali za Zakon o privatizaciji, kažu da ne treba da budu privatizovani niški mediji. Socijalisti su tvrdili da ne treba da bude privatizovan nijedan medij čiji je osnivač lokalna samouprava, jer u Srbiji je na sceni tajkunizacija u oblasti medija danas. To je realna posledica zablude da je moguće na taj način rešiti ovu važnu oblast.
 
Što se tiče manjina, naravno da smo zainteresovani da nacionalne manjine budu informisane na jezicima, koje upotrebljavaju, tj. njihov maternji jezik, ali nije moguće na ovaj način to regulisati. Morali ste znati uvažena gospodo, kada ste predlagali ovaj zakon, kada ste ga izglasali, da nastupaju posledica po osam miliona građana Srbije, koje se više ne mogu otkloniti izuzev ukoliko se ne bude doneo novi zakon. To što danas pokuašvate da objasnite da je samo važno kada dođe vaš lokalni mediji, da ne bude privatizovan, to je licemerno, nije korektno, već je privatizovano četiri petine medija u Srbiji. Ili važi princip za sve ili ne važi ni za koga. Ovako stičete jeftine političke poene, to se ne odnosi na vas gospodine Pàsztor, vi ste govorili u ime nečeg sasvim drugog, stičete jeftine političke poene u Srbiji time što kažete da ne treba da budu privatizovani elektronski mediji u opštinama gde smo mi narodni poslanici. O tome ste trebali da vodite računa 2001. godine kada ste usvajali Zakon o privatizaciji.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PREDSEDNIK: Ima reč poslanik Bálint Pásztor, po povredi Poslovnika. Izvolite. 
 
BÁLINT PÁSZTOR: Gospodine predsedniče, dame i gospodo narodni poslanici, povređen je stav 1. člana 104. Poslovnika prema kojem narodni poslanici su dužni da poštuju dostojanstvo Narodne skupštine. To se naravno odnosi na predsednika Narodne skupštine koji je prvi među jednakima. 
 
Ja moram da konstatujem da se vodi rasprava već više od sat vremena po povredi Poslovnika, a da je gospodin predsednik jedino meni oduzeo reč. Ja mislim da ovo nikako ne ide u prilog povraćaju dostojanstva Narodne skupštine. Skoro su svi govorili više od tri minuta. Jedino je meni oduzeta reč. To se desilo u trenutku kada sam počeo da govorim o tome da se Demokratska stranka drugačije ponaša na opštinskom nivou, a drugačije na republičkom nivou. 
 
Ja molim uvaženog predsednika Dulića da to ne čini. Jedino od kada je on predsednik Narodne skupštine oduzeo je nekoliko puta reč dr Rajku Đuriću i danas meni. Ja molim gospodina Dulića da se jednako odnosi prema svim narodnim poslanicima u ovom cenjenom domu. Hvala lepo.

PREDSEDNIK: Ja se vama zahvaljujem.
 
Nisam vam oduzeo reč. Ja sam isključio mikrofon zbog toga što ste ušli u peti minut diskusije po povredi Poslovnika. Prethodno sam vas dva puta upozorio na vreme, a vi niste na to reagovali. To je jedini razlog zbog čega sam vam isključio mikrofon.

Ima reč po Poslovniku narodni poslanik Gojko Radić. Izvolite.
 
GOJKO RADIĆ: Kolege poslanici, ja sam morao da izađem, već prelazi jednu lepu i finu meru iako u Vojvodini kažu da su uglađeni fini, da se vratimo malo unazad i kada pričamo u Radio Subotici, oko ovih frekvencija, treba da budemo pošteni. 
 
PREDSEDNIK: Gospodine Radiću, samo zbog zapisnika pitao bih koji je član prekršen? 
 
GOJKO RADIĆ: To je član 104. 
 
(Predsednik: Hvala. To je povreda dostojanstva Narodne skupštine.)
 
Jeste, to je u vezi dostojanstva Skupštine stav 1. 
 
Gospodine Pásztor, 2002. godine je vaš predsednik, sada bivši, je sa DOS-ovom vlašću, sa Demokratskom strankom doneo Zakon o radiodifuziji, o privatizacijama lokalnih radio stanica. Onda smo vas mi, SRS upozoravali da je to loš zakon, da ije dobar. On je kasnije trpeo neke izmene. Vi ste bili za taj zakon. Donesen je i ne znam šta vam smeta sada u tom zakonu o privatizaciji? 
 
Ali ako toliko žalite Radio Suboticu koja je bila večito vaš servis, vašeg opsluživanja i interesa vaše stranke, ond ste trebali da lobirate za Radio Suboticu da dobije frekvenciju, a n vaša privatna, vaše stranke, televizija i radio. Mogli ste malo da se potrudite, pa bi imalo frekvenciju radio u Subotici. Ne, vi ste radije lobirali i izlobirali u Agenciji za frekvenciju, i ond ste sada ostali bez Radio Subotice, nema frekvencije. To je vaša greška. To su vaši prethodni loši dogovori koje ste postizali sa vašim koalicionim partnerima. 
 
Ali sada, pošto se podigla galama u Subotici, pošto imate problema na lokalu, pokušavate na neki način da sa ove govornice građanima zamažete oči i da kažete - eto kako ste vi za Radio Suboticu da dobije frekvenciju. 
 
Gospodine Pásztor, krivite sa kim se Saša druži, predsednik skupštine lokalne, ko ga tapše po ramenu. Raziđite se, vi ste skupa u vlasti. Raskinite već jednom tu koaliciju. Svejedno formirate anketne odbore jedni protiv drugih. Čemu stalno kukate jedni na druge? To je najlakše. Muž i žena imaju dvoje, troje, četvoro, petoro dece i raziđu se u braku. Zašto se vi ne raziđete? Sutra vam je prilika u lokalnom parlamentu, založite se za onu pljačku i da lokalni parlament poništi onaj loš ugovor i pljačku oko "Minerve" i onda ćete najverovatnije, a nadam se da je sutra vama kraj početka vaše lokalne koalicije.
 
PREDSEDNIK: Zahvaljujem se. Replika, gospodin Bálint Pásztor. Izvolite.
 
PÀSZTOR BÀLINT: Gospodine predsedniče, dame i gospodo narodni poslanici, o frekvencijama nisam govorio, govorio sam o tome da se mora na dnevnom redu Narodne skupštine naći predlog izmena i dopuna Zakona o radiodifuziji, a taj predlog se mora na dnevnom redu naći iz razloga ili zbog toga da bi se mediji koji emituju programe na jezicima manjina izuzeli iz procesa privatizacije. Znači, ne radi se o frekvencijama, nego se radi o izuzimanju onih medija koji emituju programe na jezicima manjina iz obavezne privatizacije. Ne radi se isključivo o Radio Subotici, ne radi se isključivo o medijima na mađarskom jeziku, ne radi se isključivo o medijima koji emituju svoje programe na teritoriji AP Vojvodine, nego se radi, prema našem zakonskom predlogu o izmenama i dopunama Zakona o radiodifuziji, o svim medijima čiji su osnivači lokalne samouprave, a koje mediji emituju najmanje 800 minuta na jezicima neke manjine ili nekih manjina na teritoriji cele Republike Srbije. 
 
Što se frekvencija tiče, istina je da Radio Subotica nije dobila regionalnu frekvenciju, ali nije istina da je Savez vojvođanskih Mađara lobirao da Radio Subotica dobije ili ne dobije frekvenciju. Verovatno svi narodni poslanici u Narodnoj skupštini znaju da je Republička agencija za radiodifuziju jedan samostalan organ, da nijedan narodni poslanik i nijedna stranka ne može da vrši nikakav uticaj na odluku Republičke radiodifuzne agencije, pa je odluka Radiodifuzne agencije da Radio Subotica ne dobije frekvenciju regionalnu, nije doneta zbog Saveza vojvođanskih Mađara. Radio Subotica inače može da konkuriše za lokalnu frekvenciju i nije istina da Radio Subotica neće opstati. Radio Subotica će opstati i siguran sam da će emitovati svoj program na lokalnoj frekvenciji, ali se radi o medijima, o svim medijima koji emituju programe na jezicima nacionalnih manjina.
 
Što se tiče pitanja - zašto su poslanici Saveza vojvođanskih Mađara podržali Zakon o radiodifuziji 2002. godine, moram da kažem da je u to vreme DS obećala da će se ovaj problem rešiti nekim drugim propisima, da se ovakav Zakon o radiodifuziji mora doneti zbog Saveta Evrope ili OEBS-a, ali da će se propisima kojima se reguliše privatizacija medija izuzeti svi mediji koji emituju programe na jezicima manjina iz obavezne privatizacije. To se, nažalost, nije desilo. Mi smo se za sve ove godine, dok nismo imali poslanike, borili za ovo da se izuzmu mediji na jezicima manjina. Mi nismo imali poslanike, a sada imamo poslanike i sada smo i uložili Predlog izmena i dopuna Zakona o radiodifuziji...
 
(Predsednik: Vreme.) 

... a očekujemo od Narodne skupštine da taj zakon usvoji. Hvala lepo.
 
PREDSEDNIK: Zahvaljujem se. Moraćemo da napravimo mali red pošto se i dalje poslanici javljaju po Poslovniku. Prvo se javio narodni poslanik Varga László, pa potom narodni poslanik Srboljub Živanović, pa potom narodni poslanik Oto Kišmarton, pa potom narodni poslanik Momir Marković, a zakon ćemo potom. Izvolite.
 
LÁSZLÓ VARGA: Poštovani predsedniče, dame i gospodo narodni poslanici, javljam se po članu 226. Tražim obaveštenje od predsednika Saveta Republičke agencije za radiodifuziju, da li je tačno da je bilo ko lobirao od strane Saveza vojvođanskih Mađara da bilo koja radio ili televizija dobije bilo koju frekvenciju. Molim predsednika Narodne skupštine da nam pomogne da ovaj zahtev za objašnjenjem ili obrazloženjem dostavi Savetu Republičke radiodifuzne agencije.
 
PREDSEDNIK: Zahvaljujem se, samo da vas pitam, kako ja to da uradim? Vi od mene tražite da ja vama dam odgovor da li je bilo ko, uključujući Savez vojvođanskih Mađara lobirao kod Radiodifuzne agencije. Hvala puno.

comments powered by Disqus

2024. január 11.

15,00 - Szabadka - a Vajdasági Televízió Napjaink c. műsorának felvétele (adásban hétfőn 20 órakor)

2024. január 22.

16,00 - Hajdújárás - a VMSZ Elnökségének és Tanácsának ülése

2024. január 23.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

10,00 - Újvidék - Szerződésaláírás a Magyar Szó épületében tervezett felújítési munkálatokkal kapcsolatban

2024. január 24.

17,00 - Szabadka - a VMSZ Szabadkai Városi Szervezete Tanácsának ülése

2024. január 25.

10,00 - Szabadka - a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium iskolanapja és kápolnájának búcsúja

2024. január 26.

08,00 - Szabadka - A Városi Képviselő-testület Egyeztető Tanácsának ülése

18,00 - Zenta - Ünnepség a Magyar Kultúra Napja alkalmából

2024. január 28.

17,00 - Magyarkanizsa - Ökumenikus istentisztelet

2024. január 31.

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Alapszabályzati Kérdéseket, Szervezést és Képviselő-testületi Iratszabályokat Figyelemmel Kísérő Bizottságának ülése

09,30 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Káderügyi, Közigazgatási és Munkaviszonyi Bizottságának ülése

10,00 - Szabadka - Önkormányzati sajtótájékoztató

18,00 - Újvidék Város napja, a VMSZ ünnepi műsora

2024. február 1.

08,30 - Szabadka - a VMSZ szabadkai városi frakciójának ülése

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület 43. ülése

15,00 - Szabadka - Interjú a Magyar Szó napilapnak

2024. február 2.

14,00 - Szabadka - A Prosperitati Alapítvány központi irodája új helyszínének avatója

18,00 - Törökkanizsa - A VMSZ községi szervezete megalakulásának 17. évfordulójára szervezett ünnepség

 

2024. február 6.

10,00 - Belgrád - A Parlament első, alakuló ülése a XIV. ciklusban

10,30 - Belgrád - A Pannon TV Közügyek c. műsorának felvétele (adásban ma 18 órakor)

11,30 - Belgrád - Találkozó Magyar Józseffel, Magyarország belgrádi nagykövetével

2024. február 8.

16,30 - Csóka - Megemlékezés Móra Ferenc halálának 90. évfordulóján

2024. február 17.

13,30 - Budapest - Találkozó Zsigmond Barna Pál, országgyűlési képviselővel, a Fidesz határon túli ügyekért felelős igazgatójával

15,00 - Budapest - Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszéde

2024. február 19.

13,00 - Hajdújárás - a VMSZ Elnökségének és Tanácsának ülése

18,00 - Zombor - Zombor Város napja - a VMSZ ünnepi műsora

2024. február 20.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

15,30 - Szabadka - Találkozó Dr. Gyuricza Csabával, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) rektorával

2024. február 21.

10,00 - Zenta - A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) diplomaosztó ünnepsége

 

2024. február 24.

10,30 - Palics - Jogászkonferencia a Vajdasági Magyar Jogász Egylet (VMJE) szervezésében

 

2024. február 26.

16,30 - Budapest, Országház - Magyarország köztársasági elnökének megválasztása és ünnepélyes eskütétele

2024. február 27.

10,30 - Belgrád - Találkozó Aleksandar Vučićtyal, Szerbia köztársasági elnökével

2024. március 1.

09,00 - Szabadka - A Városi Képviselő-testület Egyeztető Tanácsának ülése

 

2024. március 2.

10,00 - Zenta - a VMSZ tisztújító közgyűlése

2024. március 4.

13,30 - Szabadka - Interjú a „Politika” napilapnak   

2024. március 5.

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Alapszabályzati Kérdéseket, Szervezést és Képviselő-testületi Iratszabályokat Figyelemmel Kísérő Bizottságának ülése

09,30 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Káderügyi, Közigazgatási és Munkaviszonyi Bizottságának ülése

10,00 - Szabadka - Önkormányzati sajtótájékoztató

10,30 - Szabadka - A Pannon TV Közügyek c. műsorának felvétele (adásban ma 18 órakor)

2024. március 6.

08,00 - Budapest - találkozó Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel

09,00 - Budapest - előadás megtartása a Misszióvezetői Értekezleten a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 

10,00 - Budapest - találkozó Magyar Leventével, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkárával, miniszterhelyettessel

16,00 - Szabadka - Interjú a Magyar Szó napilapnak

2024. március 7.

08,30 - Szabadka - a VMSZ szabadkai városi frakciójának ülése

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület 44. ülése

12,30 - Szabadka - Interjú a Hét Nap hetilapnak

2024. március 8.

14,00 - Budapest - Esterházy János Emlékünnepség és Díjátadó

2024. március 11.

17,00 - Óbecse - Megemlékezés Than Mór halálának 125. évfordulójára

2024. március 12.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában

10,30 - Szabadka - Interjú a Subotičke novine hetilapnak

2024. március 13.

13,30 - Szabadka - Tárgyalás Bányai Gábor országgyűlési képviselővel, a Dél-Alföld gazdasági fejlesztéséért felelős kormánybiztossal

18,00 - Palics - Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának ünnepi fogadása az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharc tiszteletére

2024. március 14.

11,00 - Királyhalom - Petőfi Sándor mellszobrának ünnepélyes leleplezése

12,00 - Királyhalom - Találkozó Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkárral

2024. március 15.

10,00 - Magyarittabé - a Vajdasági Magyar Szövetség Központi megemlékezése

15,00 - Bácskossuthfalva - a Vajdasági Magyar Szövetség Központi megemlékezése

17,00 - Szabadka - Megbeszélés dr. Nobilis Márton Pállal, Magyarország  Agrárminisztériumának államtitkárával

18,00 - Szabadka - a Vajdasági Magyar Szövetség Központi megemlékezése

2024. március 16.

16,00 - Tiszaszentmiklós - Ünnepi műsor és emléktábla avatás Pásztor István tiszteletére

18,30 - Torda - Koszorúzás és ünnepi műsor

2024. március 18.

09,00 - Szabadka - Interjú a Magyar Nemzet napilapnak

11,00 - Belgrád - Parlamenti ülés

2024. március 19.

10,00 - Szabadka - Találkozó a magyarországi szerbek vezetőivel

2024. március 20.

10,00 - Belgrád - Parlamenti ülés

17,25 - Belgrád - Parlament - Szavazás 

2024. március 21.

17,00 - Palics - Találkozó Rákay Philippel

18,00 - Palics - a Most vagy soha! c. film vajdasági díszbemutatója

2024. március 25.

09,00 - Szabadka - Egyeztetés a VMSZ alelnökeivel

10,00 - Szabadka - Találkozó Panyi Miklóssal, parlamenti és stratégiai államtitkárral, miniszterhelyettessel, Salgó László Csongrád-Csanád Vármegye főispánjával, dr. Csepeti Ádám stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkárral

2024. március 26.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

11,00 - Zenta - a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének tisztújító közgyűlése

2024. március 27.

12,00 – Subotica - a TV Subotica U sred srede c. műsorának felvétele (adásban ma 19,00 órakor)

2024. március 28.

08,00 - Szabadka - A Városi Képviselő-testület Egyeztető Tanácsának ülése

10,00 - Szabadka - Találkozó Christopher R. Hillel, az USA belgrádi nagykövetével

13,30 - Szabadka - a VMSZ elnökének, alelnökeinek, Intéző Bizottságának, a Tanács elnökének és helyettesének egyeztetése

2024. április 3.

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Alapszabályzati Kérdéseket, Szervezést és Képviselő-testületi Iratszabályokat Figyelemmel Kísérő Bizottságának ülése

09,30 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület Káderügyi, Közigazgatási és Munkaviszonyi Bizottságának ülése

2024. április 4.

09,00 - Szabadka - a Városi Képviselő-testület 45. ülése