Újabb két Prosperitati-pályázat kistermelőknek és kisvállalkozóknak

A VMSZ rendületlen határozottsággal képviseli továbbra is azt, hogy gazdaságfejlesztés nélkül nehezen teremthető meg a vajdaságiak szülőföldön maradásnak a feltételrendszere. Erről Szabadkán beszélt csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján Magyar Levente, Magyarország külgazdasági és külügyminiszter-helyettese Juhász Bálintnak, a Prosperitati Alapítvány ügyvezetőjének és dr. Pásztor Bálintnak, a VMSZ megbízott elnökének a társaságában.

- Abban sincsen változás, hogy a magyar polgári-nemzeti kormány minden eszközzel támogatja ezeket a törekvéseket, felismerve azt, hogy ahol vállalkozás van, ahol munkahelyek vannak, ahol a gazdaság fejlődik, ahol vannak innovatív vállalkozók, ott lesz munkahely, ott lesz megélhetési lehetőség, ott lesz anyagi gyarapodás, ott lesz perspektíva, ott érdemes munkát vállalni, érdemes családot vállalni, érdemes tervezni a jövőt - mondta Magyar Levente, hangsúlyozva, hogy ennek a szellemében folytatják a 2016-ban megkezdett munkát.

- Indul a nagy gazdaságfejlesztési program második fejezete és a hagyományokhoz híven a mezőgazdasággal kezdünk, mezőgazdasági kistermelők számára nyitunk meg egy pályázatot, de már felzárkózik ebben az első lépésben a mezőgazdaság mellé a vállalkozói világ mezőgazdaságon kívüli szegmense is, és mindenfajta olyan innovatív vállalkozást, beruházást fogunk támogatni, amelyek a kis és középvállalkozói világban kerülnek majd megvalósításra - mondta a miniszter-helyettes.

- Szeretném azt is jelezni, hogy a gazdaságfejlesztési programon kívül a közlekedésfejlesztés és egyéb területeken is folytatjuk a megkezdett munkát. Előkészítettük a hercegszántói-béregi határátkelőhely-fejlesztést. Ott egy nagy, nemzetközi konténer terminállal ellátott új kapu fog létesülni a két ország és így Európa és a Balkán között - ismertette Magyar Levente.

A Prosperitati Alapítvány által menedzselt vajdasági gazdaságfejlesztési program a vajdasági magyar közösség egyik legsikeresebb programja, emelte ki a sajtótájékoztatón dr. Pásztor Bálint, hangsúlyozva, hogy bizonyítja mindezt az eddigi több mint 14 ezer sikeres pályázó. Ennek egy új fejezetét megnyitva, új pályázatokat kiírva ennek a könyvnek az írását szeretnénk a jövőben tovább folytatni.

- A közelmúltban megjelentetésre került a házvásárlási pályázat, amely ismételten bizonyította, hogy méltán volt a legsikeresebb kiírás az elmúlt esztendőkben. A jelentkezés mértéke azt mutatja, hogy erre a pályázatra igény van jelenleg is és igény lesz a jövőben is. Ez pedig annak a bizonyítéka, hogy a vajdasági magyar közösség itthon képzeli el a jövőjét - mondta a VMSZ megbízott elnöke.

- A mai nap újabb két pályázat kerül kiírásra (https://www.prosperitati.rs/palyazatok), amely révén minimum ezer sikeres pályázóról tudunk majd beszámolni a jelenlegi 14 ezer pályázó mellett. Az egyik a kistermelőkre, a másik a kisvállalkozókra vonatkozik. Ezek olyan pályázatok, amelyek a versenyképesség növeléséhez tudnak hozzájárulni. Ugyanakkor újabb munkahelyek létrehozatalát, illetve a korábbi munkahelyek megőrzését teszik lehetővé - mutatott rá Pásztor Bálint.

- Emellett kiemelten fontos az, hogy a hatát átjárható legyen. Ezért fontos, hogy a bejelentett határkapacitás növeléseken túl a jelenlegi átkelők nyitvatartási ideje találkozzon az emberek elvárásaival. Ezért fontos, hogy már 0-24 órában működik a Horgos 2 - Röszke 2 átkelő segítve ezzel az ingázókat. Ez azt eredményezi, hogy nem kell elköltözni, itthonról lehet Magyarországon dolgozni vagy tanulni. Legalább ennyire fontos a Szeged-Szabadka vasútvonal elindulása is.

A politikus emlékeztetett, hogy a több mint 10 évvel ezelőtt felszámolásra ítélt vasútvonalat sikerült megmenteni, uniós pénzekből a tervdokumentációkat elkészíteni, majd szerbiai és magyar költségvetési eszközökből felújítani a vonalat, ami napokon belül megkezdi működését. Az elmúlt napok küzdelmei arra vonatkoztak, hogy egy utasbarát menetrendet sikerüljön kialakítani. Elég korán induljon vonat Szabadkáról Szegedre és elég későn jöjjön vissza, lehetővé téve a mobilitást, a normális életet, hangzott el a szabadkai sajtótájékoztatón.

2025. április 7.

16,00 - Hajdújárás - A VMSZ Elnökségének és Tanácsának ülése

2025. április 8.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

2025. április 10.

17,00 - Budapest - Találkozó Orbán Viktorral, Magyarország miniszterelnökével

2025. április 15.

10,00 - Belgrád - A Parlament második alkalmi ülése a XIV. ciklusban - Napirenden: a Kormány megválasztása

13,00 - Belgrád - A Pannon TV Közügyek c. műsorának felvétele (adásban 18,00 órakor)

2025. április 16.

10,00 - Belgrád - Parlamenti ülés

16,30 - Belgrád - Szavazás (A Parlament második alkalmi ülése a XIV. ciklusban - a Kormány megválasztása)

2025. április 22.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

2025. április 28.

10,00 - Szabadka - Vendégszereplés a Hét Nap hetilap Hét Nap Plusz Podcast műsorában

12,00 - Szabadka - Interjú a Dnevnik napilapnak  

16,00 - Hajdújárás - A VMSZ Elnökségének és Tanácsának ülése

2025. április 30.

10,00 - Újvidék - Vendégszereplés az Újvidéki Rádió PoliTér c. műsorában (élő)

2025. május 6.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

10,30 - Szabadka - Találkozó Igor Velimirovićtyel, a Szabadkai Rendőrfőkapitányság Főparancsnokával

2025. május 10.

10,00 - Doroszló - II. Délvidéki Médiatalálkozó (konferencia)

2025. május 12.

10,00 - Szentendre (Magyarország) - Üdvözlő beszéd a Civil Kavalkádon (kárpát-medencei civil egyesületek találkozója)

2025. május 14.

19,00 - Csantavér -  A VMSZ helyi szervezetének taggyűlése

2025. május 15.

18,00 - Zenta - A VMSZ helyi szervezetének taggyűlése

2025. május 20.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

19,00 - Magyarkanizsa -  A VMSZ helyi szervezetének taggyűlése

2025. május 21.

17,00 - Temerin - A Temerini Iparosok és Vállalkozók Magyar Egyesülete felújítás előtt álló épületének megtekintése

18,00 - Temerin - A VMSZ helyi szervezetének taggyűlése

2025. május 22.

17,00 - Budapest - Találkozó Orbán Viktorral, Magyarország miniszterelnökével

2025. május 24.

09,30 - Palics - Találkozó Németh Szilárddal, a Fidesz alelnökével, kormánybiztossal, országgyűlési képviselővel, a Magyar Birkózó Szövetség elnökével

10,00 - Palics - A Palicsi Olimpiai Játékok és Vermes Lajos-emléknapok második napja - Vermes Lajos szobrának koszorúzása

12,00 - Szabadka – A Vajdasági Vágta ünnepélyes megnyitója

16,30 - Szabadka - Pásztor István emlékfutam

18,30 - Szabadka - A Vajdasági Vágta döntője és díjátadó

2025. május 26.

11,00 - Szabadka - Találkozó De Blasio Anonioval, az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesületének elnökével

2025. május 27.

10,00 - Szabadka - Vendégszereplés a Hét Nap hetilap Hét Nap Plusz Podcast műsorában

2025. május 28.

10,00 - Palics - Ünnepélyes szerződéskötés az MNT pályázatainak nyertes egyesületeivel és intézményeivel

2025. május 29.

09,00 - Budapest - Részvétel a negyedik CPAC Hungary - nemzetközi Konzervatív Politikai Akció Konferencián

2025. május 30.

16,00 - Újvidék - Az Európa Kollégium 10 éves jubileumi ünnepsége

2025. június 3.

07,30 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Napindító c. műsorában (élő)

16,00 - Szabadka - A VMSZ Szabadkai Városi Szervezete Tanácsának ülése

2025. június 4.

16,00 - Királyhalom - Ünnepség a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából

2025. június 5.

09,00 - Budapest - A Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának (KMKF) plenáris ülése

2025. június 17.

08,00 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Mozaik c. műsorában (élő)

12,00 - Szabadka - Találkozó a VMSZ 30. évfordulója alkalmából készülő könyv szerzőivel

2025. június 23.

09,45 - Szabadka - A Pannon TV Híradó Plusz c. műsorának felvétele (adásban a 17,30 és 20,00 órai híradók után)

16,00 - Hajdújárás - A VMSZ Elnökségének és Tanácsának ülése

2025. június 25.

10,00 - Szabadka - Vendégszereplés a Hét Nap hetilap Hét Nap Plusz Podcast műsorában

2025. június 26.

12,00 - Szabadka - Egyeztetés a VMSZ Vajdasági Magyar Közösségek Terület- és Gazdaságfejlesztési Stratégiája új változatának kidolgozását koordináló csapattal

2025. június 27.

09,00 - Újvidék - Részvétel a FUEN és a VMSZ által szervezett Európai Kisebbségi Régiók Fórumán

10,15 - Újvidék - Találkozó Vincze Lóránttal, az RMDSZ európai parlamenti képviselőjével, a FUEN elnökével

2025. június 30.

09,00 - Topolya - Egyeztetés Magyar Leventével, Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériumának miniszterhelyettesével

09,30 - Topolya - Az EM Commerce Kft. kiemelt jelentőségű gazdasági fejlesztés ünnepélyes átadása

12,00 - Belgrád - A DLC Kft. kiemelt jelentőségű nagyléptékű gazdasági fejlesztés ünnepélyes átadása

12,40 - 13,00 - Belgrád – Sajtónyilatkozatok

13,20 - Belgrád - A Hunyadi emlékkő megkoszorúzása

2025. július 1.

08,00 - Szabadka - Vendégszereplés a Szabadkai Magyar Rádió Mozaik c. műsorában (élő)

2025. július 2.

11,00 - Szabadka - Interjú a Hír FM Magyar Hangok c. műsorában - felvétel (adásban szombat, 2025.07.12.)

2025. július 3.

10,00 - Kishegyes - A XXII. Vajdasági Szabadegyetem nyitóünnepsége és panelbeszélgetés Délvidéki kerekasztal címmel

2025. július 4.

19,00 - Magyarkanizsa - Kanizsa Feszt, beszélgetés  Forró Lajossal „A közélet mögött“ címmel

2025. július 5.

15,30 - Sátoraljaújhely - Rákóczi Szabadegyetem – Szabadság, Közösség, Cselekvés – közéleti tábor a fiatalok számára, részvétel A nemzeti megújulás programja, Erősödő nemzeti képviselet a Kárpát-medencében című beszélgetésen